Portfolio

Snow Show Slavy Polunina

Termín realizace:

prosinec 2018 – březen 2019

Místo:

Praha, Česko

Cíl:

Zvýšit prodeje vstupenek na show světově známého klauna Slavy Polunina (8 představení v Praze od 4. do 8. března 2019)

Úkoly agentury:

Vypracovat a realizovat koncepci PR-propagace za použití následujících propagačních kanálů:

  • mediální komunikace (česká média),
  • influencer marketing (práce s blogery),
  • speciální akce/události.

Realizace projektu:

Snow Show Slavy Polunina je zároveň unikátním představením, cirkusovou klauniádou, uměleckým představením i pohádkou. Toto představení bylo Vjačeslavem Poluninem vytvořeno v roce 1993 a dodnes koluje po celém světě. Všude se setkává s neutuchajícím úspěchem, získává všelijaké ceny, a především lásku publika. Do Prahy show zavítala poprvé.

 

Polunin je v Rusku pokládán za průkopníka pantomimy, moderních klaunských a pouličních představení. Jeho klauni jsou kouzelníci, kteří proměňují okenní závěsy v plachtu a dětskou postýlku v krásnou velkou loď, která může plout za sny. Show získala 20 mezinárodních cen, včetně ceny Laurence Oliviera pro nejlepší zábavný program, ceny Drama Desk a nominace na cenu Tony Award.

 

Během kampaně na propagaci legendární Snow Show se pracovalo s několika klíčovými skupinami publika:

  • rodiče, zejména matky: byly informovány o tom, že jde o unikátní (neuvěřitelné a neopakovatelné) show, které v dětech probouzí lásku a dobrotu;
  • čeští intelektuálové a milovníci divadla: byli informováni o hodnocení show světovými médii, o cenách a o jedinečnosti a legendárnosti show. Také se dozvěděli o přátelství českého mima, herce a režiséra Borise Hybnera se Slavou Poluninem (Polunin říká, že jej Hybner inspiroval k vytvoření této show);
  • známé osobnosti: byly informovány o tom, že se známá česká herečka Vanda Hybnerová, dcera Borise Hybnera, na počest svého otce poprvé objeví na scéně v podobě klauna v prvním představení Slavy Polunina;
  • ruskojazyčné publikum: představili jsme jim Slavu Polunina známého svými kousky Asisaj!, Nizzja ad.
  • expati: informovali jsme je o popularitě show po celém světě (Broadway apod.), o oceněních a tvůrčí cestě Slavy Polunina.

Praktické činnosti:

Informační kampaň začala v prosinci 2018 rozesláním tiskové zprávy a návrhu pro média a blogery, aby publikovali „Nápad na ideální vánoční dárek“.

 

Agentura iniciovala to, že se prvního představení show Slavy Polunina zúčastnila dcera známého českého mima Borise Hybnera. Herečka Vanda Hybnerová srdečně vyprávěla historky o přátelství svého zesnulého otce s Poluninem i o tom, jak důležitá pro ni byla tvorba velikého klauna. To bylo základem kampaně v lednu 2019. Rozhovor s Vandou Hybnerovou byl publikován v Lidových novinách, v příloze magazín Pátek (6 stran + obálka magazínu). Tisková zpráva o spojení Polunin-Hybner-Hybnerová byla publikována v řadě médií (Týden, Infodnes.cz, Halo noviny ad.).

 

17. – 18. února navštívil Prahu Slava Polunin a poskytl několik rozhovorů: agentura zorganizovala jeho vystoupení ve vysílání České televize (pořady Sama doma, Události a komentáře) a televize Nova (pořad Snídaně s Novou) a rozhovory s časopisy Květy, Reflex, Top Star ad.

 

17. února se Slava Polunin setkal s blogery. Protože se velký klaun narodil v Orlovské oblasti, agentura našla několik jeho rodáků, kteří žijí v Praze. Mezi nimi byla i dívka z obce Novosil, kde se Vjačeslav Polunin narodil a vyrůstal.

 

4.března, kdy se konalo první představení Snow Show Slavy Polunina, agentura koordinovala práci s novináři, proběhly tiskové konference s herečkami. Po premiéře proběhla Afterparty, kam byly pozvány české hvězdy.

Kvantitativní ukazatele:

> 20 médií informovalo o Snow Show Slavy Polunina

> 20 blogerů informovalo o konání Snow Show Slavy Polunina na svých sociálních sítích

V souhrnu s reklamní kampaní PR-podpory Snow Show Slavy Polunina byla zajištěna prakticky 100% zaplněnost sálu divadla Hybernia (850 míst) během všech osmi pražských představení.

O projektu

, ,
13.04.2019
Kultura
Events Production