Portfolio

200. výročí narození zakladatele klenotnické dynastie Fabergé

Termín realizace

2014 – 2016

Místo

Česko

Cíl

Vypracovat PR-issue a vytvořit poptávku po kolekci mincí ke 200. výročí zakladatele klenotnické dynastie Fabergé

Úkoly

  • vytvořit ideu nové kolekce mincí;
  • upoutat pozornost sběratelů;
  • zorganizovat prezentaci kolekce pro novináře.

Realizace projektu

Česká mincovna je jednou ze tří soukromých firem na světě, která razí mince pro centrální banku země. Společnost vydává mince a medaile jak pro Českou národní banku, tak v licenci ostrova Niue v rámci vlastního emisního plánu.

 

Česká mincovna se na agenturu obrátila s prosbou o vypracování PR-issue zaměřeného na velké klienty, aby tím diverzifikovala své portfolio nabídek. Agentura toto téma prodiskutovala s českým klenotníkem ruského původu Alexandrem Belovem, který je mnohonásobným nositelem ocenění z prestižní české soutěže klenotníků a hodinářů Šperk roku. Bylo rozhodnuto, že České mincovně bude nabídnuto vytvoření kolekce zlatých vajec na počest 200. výročí Gustava Fabergé, zakladatele slavné klenotnické dynastie.

 

Výsledkem se stal společný projekt České mincovny a Alexandra Belova, který zákazníkům nabídnul kolekci zlatých vajec ve stylu Fabergého vajec obsahujících pamětní minci. Součástí kolekce byla série vajec čtyř ročních období a také speciální modely jako například vejce s emblémem rodu Fabergé.

 

Prezentace kolekce proběhla 21. října 2014. Agentura zajistila pozvání novinářů a influencerů a zorganizovala odděleně pro VIP hosty večer Fabergé v hotelu Alchymista, během kterého Česká mincovna kolekci představila. Kolekce byla také propagována na sociálních sítích.

 

Klenoty byly vyráběny ve dvou verzích: vejce z pozlaceného stříbra zdobené polodrahokamy v sérii čtyř ročních období se stříbrnou mincí a zlaté vejce s drahými kameny a zlatou mincí. Během celé doby trvání projektu (kolem dvou let) agentura poskytovala jeho PR podporu.

 

Za dva roky bylo celkově vyrobeno 87 stříbrných a 20 zlatých vajec.

 

Speciální klenot – zlaté vejce s emblémem rodu Fabergé.

 

 

Vejce Fabergé ze série čtyř ročních období.

 

O projektu

,
18.01.2017
Numismatika, šperky
Česká mincovna